GALERIA


W naszej galerii zgromadziliśmy zdjęcia (inne materiały):


PRACE MALARSKIE WALEREGO SLEŻUKAFilia Nr 3 przy ul. Żeromskiego 16 serdecznie zaprasza do oglądania wystawy prac artysty malarza z Ukrainy Walerego Sleżuka.

WALERY SLEŻUK urodził się w 1954 roku na Ukrainie. Studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Odessie (dyplom w 1982 r.) pod kierunkiem profesorów: Witalego Kosowicza i Iwana Logwina. Z czasem sam zaczął uczyć malarstwa w Łucku. Maluje pejzaże, martwe natury - zarówno w technice olejnej jak i akwarelowej.

Jego serdeczne związki z naszym krajem zaczęły się przed sześcioma laty. Artysta jest zauroczony Polską - gościnnością, krajobrazem, szczególnie ciepłymi barwami naszej jesieni. Jest przekonany, że sztuka nie zna granic i swoimi obrazami pragnie przemówić do wszystkich ludzi wrażliwych na piękno.

Walery Sleżuk miał indywidualne wystawy w Odessie, Łucku, Czerniowcach, Kijowie, Warszawie, Żyrardowie, Lublinie, Milanówku, Ursusie, Wołominie, Grodzisku Mazowieckim, Józefowie.

Prace artysty znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, na Ukrainie, w Niemczech, we Włoszech, w Szkocji, Francji i Stanach Zjednoczonych.

Wystawa potrwa do 10 listopada.Wykorzystujemy cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki, ale należy się liczyć z błędami przy obsłudze konta bibliotecznego (rezerwowaniu pozycji).