AUTORKA I ILUSTRATORKA OD KUCHNI

Dnia 15 września  w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Andriollego, odbyło się spotkanie autorskie/warsztaty pt. „Autorka i ilustratorka od kuchni” z p. Karolina Lijklema – autorką i ilustratorką książek edukacyjnych. Wzięła w nim udział grupa dzieci z kl. II-III Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Noblistów

Spotkanie polegało na połączeniu prezentacji pracy autora i ilustratora z elementami warsztatowymi. Autorka rozmawiała z dziećmi o tym, jak powstają pomysły do książek, jak wyglądają szkice i oryginały ilustracji, jaki jest proces i kolejność pracy pisarza i ilustratora. Pani Karolina pokazała, jak wygląda książka, gdy zjeżdża z prasy drukarskiej i co się z nią dzieje zanim trafi do księgarni, do biblioteki i na naszą półkę. Dzieci poznały narzędzia, za pomocą których powstały ilustracje w książkach, miały też okazję zobaczyć, jak ilustratorka szkicuje i rysuje na żywo. Na podstawie przeczytanego fragmentu jednej z książek, uczestnicy warsztatów wykonali własną ilustrację. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, było ono inspirujące i twórcze. Uczestnicy mogli kupić książkę autorki z dedykacją. Na zakończenie otrzymali lizaki oraz listy do rodziców i wizytówki z godzinami otwarcia Biblioteki.