ZGRANA BIBLIOTEKA

Zgrana Biblioteka

Miło nam poinformować, że od września 2024 ruszamy w Bibliotece z realizacją projektu z budżetu obywatelskiego dotyczącego gier planszowych i rozgrywek. Pod hasłem #ZGRANABIBLIOTEKA.

Znawców tematu nie trzeba przekonywać do licznych walorów tej formy spędzania wolnego czasu. Niezorientowanych lub nieprzekonanych zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne z grą pokazową, które odbędzie się 7 września godzina  11:00 (sobota) w Czytelni Internetowej ul. Warszawska 11/13. Zagramy w COLT EXPRESS.

A oto garść informacji dla utwierdzenia się w przekonaniu, że warto przyjść i dać szansę tej wspaniałej rozrywce.

Dla kogo?

– Dla wszystkich. Wybór gier, które zapewniamy umożliwia zabawę dzieciom, młodzieży i dorosłym bez względu na wiek.

– Dla szukających alternatywy dla telewizora, komputera, telefonu.

– Dla preferujących aktywne, kreatywne spędzanie czasu wolnego.

– Dla zestresowanych, przytłoczonych obowiązkami i codziennością.

– Dla osób bez pasji i hobby oraz kolekcjonujących pasje i hobby.

– Dla samotnych i towarzyskich.

– Dla wszystkich poszukujących zmiany i rozwoju.

Gwarantujemy, że to będzie najciekawiej spędzone popołudnie w tygodniu. Nowoczesne technologie choć potrzebne i pomocne  w nadmiarze oddalają nas od siebie, są pożeraczami czasu, utrudniają koncentrację i faktyczny wypoczynek.

Planszówki są doskonałą alternatywą, chociaż ostrzegamy – mogą powodować uzależnienie !!!

Zalety?

– Integracja, możliwość poznania nowych ludzi, okazja do wyjścia z domu i aktywnego spędzenia czasu.

– Nauka współpracy, interakcji, rozwój więzi międzyludzkich.

– Rozwój strategicznego myślenia, nowych umiejętności, pamięci, koncentracji.

– Zdobywanie wiedzy z różnych dziedzin.

– Świetna zabawa, atmosfera, relaks i rozrywka w jednym.

W ramach rozgrywek będziemy proponować uczestnikom ciekawe gry o różnych poziomach trudności, zaskakujących zasadach i interesującej fabule. Naszym przewodnikiem po świecie nowoczesnych gier będzie pasjonat i znawca gatunku Pan Zbigniew Gacek, który zawodowo związany jest z Zespół Szkół Nr 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Otwocku “Nukleonik”, a prywatnie współtwórca Fanpage’a Drop ZONE LHY. Nie tylko doradzi wybór najodpowiedniejszej gry, ale także omówi zasady i pomoże w pierwszych krokach. Będzie także świetnym przeciwnikiem na planszach gier integracyjnych, przygodowych, historycznych czy imprezowych.

Na naszej stronie internetowej w zakładce GRY PLANSZOWE przybliżamy po krótce opisy gier, które znajdują się w naszych zasobach: CARCASSONNE, TURBO, TAJNIACY, DIXIT, SABOTAŻYSTA, WSIĄŚC DO POCIĄGU.

Na zajęcia można przyjść samemu, z przyjaciółmi, rodziną. Nie obowiązują zapisy. Można zabrać swoją ulubioną grę i rozegrać ją w gronie znajomych lub innych uczestników zajęć.

Mile widziany dobry humor i apetyt na dobrą rozrywkę.