Dofinasowanie dla Biblioteki

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Otwocku została laureatem V edycji programu #WzMocnijswojeotoczenie, organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

Nasz projekt czytelni plenerowej przy Filii nr 4 MBP zyskał uznanie komisji konkursowej i zdobył grant o wartości 20000 zł.

Już niebawem przystąpimy do budowy altany plenerowej i zagospodarowania terenu w otoczeniu Szkoła Podstawowa nr 8 im. Gen. Juliana Filipowicza w Otwocku i Filii nr 4 Miejska Biblioteka Publiczna w Otwocku Wólce Mlądzkiej.

W altanie usytuowane będą wygodne ławki, stoliki, podesty do siedzenia i leżenia. W bezpośrednim otoczeniu zagoszczą nasadzenia m.in, krzewy, kwiaty i trawy ozdobne, które mamy nadzieję, posadzimy wspólnie z mieszkańcami. Chcemy, aby ta przestrzeń służyła do lektury, wypoczynku, relaksu. Będziemy w niej promować czytelnictwo na warsztatach i spotkaniach, ale jesteśmy także otwarci na Państwa propozycje jej wykorzystania. Mamy nadzieję, że będzie to lokalny ośrodek życia społecznego i kulturalnego.

Ogólnopolski program grantowy #wzmocnijswojeotoczenie od kilku lat wspiera oddolne inicjatywy rozwoju edukacji, lokalnej infrastruktury społecznej, poprawy bezpieczeństwa, ochrony zwierząt, zdrowia i środowiska. Więcej o programie można przeczytać na stronie https://wzmocnijotoczenie.pl/

WzMOCnijSwojeOtoczenie
Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. – PSE