Jubileusz Dyskusyjnego Klubu Książki – 12.12.2022 r.

To niesamowite,  że już 10 lat działa przy naszej Bibliotece w ramach ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki „Tu czytamy” Dyskusyjny Klub Książki. Dokładnie 3 grudnia 2012 roku, odbyło się pierwsze spotkanie DKK, na którym dyskutowaliśmy o książce Johna Grishama „Ominąć święta”. Ożywione książkowe dyskusje zwyczajowo w naszej Bibliotece mają miejsce w ostatni poniedziałek danego miesiąca. W tym czasie zdążyliśmy przeczytać już ponad sto książek! Nasze lektury były różne – od ambitnych, po lekkie, poprzez poezję, nie zabrakło też powieści obyczajowych, literatury faktu, biografii. Po niektóre z nich nie sięgnęlibyśmy  na  pewno, gdyby nie były czytane  w klubie. Uzupełnieniem programu DKK są spotkania autorskie, dające możliwość osobistej rozmowy klubowiczów z autorami czytanych przez siebie książek. I właśnie dzięki współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną m.st. Warszawy na Koszykowej przy wsparciu finansowym Instytutu Książki mieliśmy możliwość udziału w spotkaniach z takim osobami, jak: w 2013 roku z Małgorzatą Kalicińską, w 2014 ze Sławomirem Koprem, w 2015 z Agnieszką Lingas – Łoniewską i ze Stefanem Wasilewskim, w 2016 i 2022 z Magdaleną Kordel, w 2017 z Agatą Tuszyńską, w 2018 z Barbarą Włodarczyk, w 2019 z Ałbeną Grabowską i Joanną Siedlecką, a w 2021 z Agnieszką Jeż. Jak przystało na jubileusz był tort, były wspomnienia oraz życzenia dalszych literackich dyskusji oraz nowych uczestników, bo głównym założeniem DKK jest dobra zabawa i miło spędzony czas.

Dziękujemy, że jesteście Państwo z Nami.