MŁODZIEŻ CZYTA DZIECIOM “O KRASNOLUDKACH I SIEROTCE MARYSI” – MARII KONOPNICKIEJ

W piątek 20 maja z okazji 180. rocznicy urodzin Marii Konopnickiej, ogłoszonej przez Sejm RP Patronką Roku 2022, przed budynkiem Biblioteki przy ul. Andriollego 45 odbyła się impreza plenerowa pod hasłem Młodzież czyta dzieciom “O krasnoludkach i sierotce Marysi” Marii Konopnickiej. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejska Biblioteka Publiczna w Otwocku we współpracy polonistką p. Agnieszką Dąbrowską-Dakus i młodzieżą z kl. VIII Szkoła Podstawowa nr 12 w Otwocku, z udziałem uczniów kl. II B Szkoła Podstawowa nr 1 w Otwocku pod opieką p. Agnieszki Kiełtyki i p. Moniki Ostrowskiej. Po przywitaniu uczestników spotkania, nastąpiło krótkie wprowadzenie przez p. Agnieszkę, które miało na celu przybliżenie sylwetki i twórczości autorki oraz postaci z czytanej bajki. Następnie przenieśliśmy się w baśniowy świat krasnoludków, dzieci zostały zaangażowane do wspólnej zabawy. Główną częścią spotkania było głośne czytanie fragmentów bajki przez ósmoklasistów. Czas płynął bardzo miło ale i szybko, po skończonym czytaniu młodzież musiała wracać do swoich zajęć w szkole. Natomiast młodsze dzieci po zrobieniu wspólnego zdjęcia zabrały się z zapałem do rysowania ilustracji do wysłuchanej opowieści, towarzyszyły im krasnoludki, które były częścią dekoracji. Prace dzieci wyeksponowano na wystawie w Bibliotece – zapraszamy do oglądania.Spotkanie było bardzo udane i twórcze, przebiegało w radosnej atmosferze, pogoda również dopisała. Wszystkim uczestnikom imprezy serdecznie dziękujemy, szczególne podziękowanie należy się jednak p. Agnieszce Dąbrowskiej-Dakus i młodzieży z kl. VIII: Marcelowi, Gabrieli, Zofii, Zuzannie, Wiktorii, Zuzannie, Natalii, Kindze, Dominice, Dawidowi, Zofii, Magdalenie, Marcie i Wiktorii, którzy włożyli wiele pracy, zaangażowania i serca w przygotowanie wydarzenia.