Relacja ze spotkania autorskiego z p. Anną Onichimowską

27 maja w Miejska Biblioteka Publiczna w Otwocku, przy ul. Andriollego 45 odbyło się spotkanie autorskie z p. Anną Onichimowska. W spotkaniu wzięli udziału uczniowie klasy IV c ze Szkoła Podstawowa nr 12 w Otwocku. Anna Onichimowska jest autorką wielu książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, licznych słuchowisk radiowych, sztuk teatralnychi scenariuszy filmowych. Zadebiutowała w 1980 roku zbiorem wierszy dla dzieci „Gdybym miał konia”. Otrzymała wiele prestiżowych nagród w Polsce i za granicą. Obecnie mieszka w Szwecji.Książki dla dzieci i młodzieży p. Anny Onichimowskiej cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród naszych czytelników. Okazało się, że dzieci biorące udział w spotkaniu znały niektóre z nich. Pisarka opowiedziała o sobie: gdzie mieszka, co lubi i czym się zajmuje, o początkach swojej twórczości. Mówiła o książkach, które dla nich napisała oraz przeczytała fragmenty jednej z nich ,,Daleki rejs”. Właściwie od samego początku między autorką,a uczestnikami spotkania nawiązał się dialog. Uczniowie zadawali jej wiele pytań np.: Jak długo pisze jedną książkę? Skąd czerpie inspiracje? Jak przygotowuje się do pracy przed napisaniem nowego dzieła? Którą ze swoich książek lubi najbardziej i wiele innych. Spotkanie było bardzo ciekawe i udane. Na zakończenie dzieci mogły kupić książki i otrzymać autograf autorki.Książki p. Anny Onichimowskiej dostępne są w naszej Bibliotece również w formie audiobooków. Niektóre publikacje autorki: „Będę dzielna”, „Daleki rejs”, „Gdzie jesteś, tatusiu?”, „Duch starej kamienicy”, „Dobry potwór nie jest zły”, „Samotne wyspy i storczyk”, „Hera moja miłość”, „Maciek i łowcy duchów”, „Koniec świata i poziomki”, „Żegnaj na zawsze”, „Dzień czekolady”, „Zupa z gwoździa”, “List do Ronaldo”, „Osiem metrów niespodzianki”.