Relacja ze spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki – 13 stycznia 2020 r. – Nurowska Maria “Miłośnica”

Krystyna Skarbek, tajna agentka polskiego i brytyjskiego wywiadu to niezwykła kobieta, o której ciągle jeszcze nie mówi i nie pisze się zbyt wiele. Odważna agentka, a jednocześnie subtelna uwodzicielka i łamaczka męskich serc. Wielokrotnie narażała życie, wychodząc cało z licznych niebezpieczeństw po to tylko, by na końcu zbyt wcześnie zginąć z ręki zawiedzionego kochanka.
Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 13 stycznia w naszej Bibliotece było wspaniałą okazją, aby czegoś się o niej dowiedzieć. Tym razem członkinie Klubu dyskutowały bowiem o książce „Miłośnica” Marii Nurowskiej. Fabularyzowana biografia Krystyny Skarbek, znanej także jako Christine Granville, to książka łącząca rzetelne podejście do tematu z lekkim piórem i pomysłowością autorki. Trudno tu oddzielić fakty od fikcji literackiej, co oczywiście nie uszło uwadze naszych czytelniczek. Mimo to, a może właśnie dlatego, książkę uznały za interesującą i wartą przeczytania. Zapraszamy zatem po „Miłośnicę” do naszej biblioteki nie tylko tych, którzy o Krystynie Skarbek chcieliby dowiedzieć się więcej, ale i tych, którym dotąd postać ta była zupełnie obca.

Z pewnością warto ją poznać!