Spektakl literacko-muzyczny “Ścieżka obok drogi” Kazimiery Iłłakowiczówny wspomnienie o Marszałku Józefie Piłsudskim.

Miejska Biblioteka Publiczna w Otwocku zaprasza na wydarzenie artystyczne.

W interpretacji uznanej aktorki teatralnej i filmowej Ewy Dałkowskiej usłyszymy fragmenty książki Ścieżka obok drogi autorstwa Kazimiery Iłłakowiczówny. Utwór jest literackim wspomnieniem o Marszałku Józefie Piłsudskim z okresu pracy poetki w Ministerstwie Spraw Wojskowych. Czytanie dopełni muzyka na żywo w wykonaniu Dominika Rosłona.

Wspomnienia Kazimiery Iłłakowiczówny, która w latach 1926 – 1935 była osobistą sekretarką Marszałka, są barwną opowieścią ukazującą postać Józefa Piłsudskiego z dwóch perspektyw, jako zwykłego człowieka, i Wielkiego Męża Stanu. Utwór doczekał się trzech wydań w okresie międzywojennym (w latach 1938-1939), po wojnie ukazało się zaledwie jedno wydanie – reprint w 1989 roku.

EWA DAŁKOWSKA
Aktorka teatralna i filmowa. Stworzyła  wiele niezapomnianych kreacji zarówno teatralnych, jak i filmowych. Współpracowała z największymi twórcami polskimi, m.in. z: Andrzejem Wajdą, Janem Englertem, Zygmuntem Hubnerem, Antonim Krauze, Andrzejem Barańskim, Edwardem Żebrowskim, Andrzejem Trzos – Rastawieckim, Krzysztofem Zaleskim, Tomaszem Manem, Agnieszką Holland, Krzysztofem Zanussim. Talent i charyzma aktorki przyciągają także młodych twórców.

DOMINIK ROSŁON
Wibrafonista, perkusista, pianista. Współpracował z Teatrami Muzycznymi w Chorzowie, Gdyni, teatrami warszawskimi  Rampa, Buffo, Och Teatr, Roma. Występował u boku m.in. takich artystów jak:  Krystyna Janda, Piotr Machalica, Marian Opania, Lidia Stanisławska, Mieczysław Szcześniak, Monika Brodka, Ewa Uryga.

W odpowiedzi na “Spektakl literacko-muzyczny “Ścieżka obok drogi” Kazimiery Iłłakowiczówny wspomnienie o Marszałku Józefie Piłsudskim.”

Możliwość komentowania została wyłączona.