SPOTKANIE MOTYWACYJNE ONLINE DLA MŁODZIEŻY

W piątek 23 października odbyło się spotkanie motywacyjne online dla młodzieży „Bądź lepszym sobą!  Jak radzić sobie z codziennością i podążać przez życie z podniesiona głową?” z p. Tomaszem Kozieja – neuropsychologiem, który zajmuje się pracą z młodzieżą, realizuje projekty wspierające młodzież i pomagające w odnalezieniu własnej drogi w życiu.

Temat spotkania określony został na podstawie wyników ankiet przeprowadzonych wśród młodzieży w wieku 12-14 lat z Otwocka i Józefowa przez wolontariuszy Biblioteki, którzy zgłosili się do projektu.

Był to wykład wspierający na temat kondycji psychicznej młodzieży, o problemach w szkole, w domu i w ogóle o problemach młodzieży, o stresie, depresji, o dużych wymaganiach z różnych stron, trudnościach w kontaktach z rówieśnikami i z dorosłymi. Nasz ekspert przeprowadził młodzież przez trudne tematy związane z dorastaniem, wyjaśnił, jakie są ich przyczyny, czym się różni depresja od zwykłego smutku, jak sobie z nimi radzić, do jakich metod i technik oraz do jakiej literatury należy sięgać szukając wsparcia w przezwyciężeniu tych problemów.

Książki polecane dla nastolatków w temacie naszej kampanii:

– „Dorastanie. Jakie to proste”, Robert Winston

– „Chcę być kimś! Czyli jak osiągnąć cele w czasach, gdy wszyscy mają wywalone,”, Michał Zawadka

-„7 nawyków skutecznego nastolatka”, Sean Covey

-W pułapce myśli dla nastolatków. Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem, Louise Hayes

– „Getting Things Done dla nastolatków. Jak ogarnąć wiele spraw i zyskać mnóstwo czasu”, David Allen

– „Spokojna głowa! Czyli jak nie dać się stresowi”, Kaafe David

Wykład był jednym z elementów kampanii promującej czytelnictwo, którą realizuje MBP w Otwocku przy współpracy z Fundacją Civis Polonus w ramach projektu „Kampanie online na rzecz czytelnictwa młodzieży”. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.