Spotkanie z Anną Kamińską

W Tygodniu Bibliotek, we wtorkowe popołudnie 10 maja gościliśmy Annę Kamińską – autorkę reportaży, biografii oraz dziennikarkę, laureatkę wielu nagród literackich. Najbardziej znane i uznane biografie to: „Odnalezieni: Prawdziwe historie adoptowanych”, “Wanda: Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz, “Simona: Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak i „Halina: dziś już nie ma takich kobiet: opowieść o himalaistce Halinie Krüger-Syrokomskiej” oraz najnowsza „Kotański Bóg Ojciec Konfrontacja: Opowieść o legendarnym twórcy Monaru”.

Na podstawie niezwykle ciekawej książki o Simonie Kossak powstaje film biograficzny.


Na spotkaniu autorka opowiadała o początkach pisarstwa, gdy jako dziennikarka zaczynała od prostych tekstów. Kolejnym krokiem w karierze były obszerniejsze publikacje, a w końcu, dzięki poszukiwaniu informacji i zbieraniu materiałów – powstały książki. Autorka, opowiadając o bohaterach swoich książek, prezentowała jednocześnie slajdy ilustrujące opowieść.

Było to niezwykle ciekawe i udane spotkanie. Książki Anny Kamińskiej cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród naszych czytelników, po autograf autorki ustawiła się kolejka uczestników spotkania. Jeśli ktoś jeszcze nie zna jej twórczości to czas aby sięgnął po „Simonę” czy „Kotańskiego”, gorąco polecamy i zapraszamy. Naprawdę warto!

Fot. Tomasz Rosłon