Wizyta Doktora od emocji w Bibliotece

We wtorek 14 listopada w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży było wyjątkowo głośno, kolorowo i wesoło. A to za sprawą naszych najmłodszych czytelników, którzy przyszli spotkać się z pewnym potworem i emocjami. Tę wybuchową mieszankę wspaniale ogarnęła opieką Pani Ania Musialik, która zabrała dzieci do Doktora od emocji. Tam emocje zostały nazwane, otrzymały swoje kolory i należne im miejsce. Czytelnicy własnoręcznie ozdobili kartonowe apteczki, do których następnie wrzucili parę drobiazgów – zestaw do regulacji emocjonalnej. Na koniec Pani Ania zaproponowała kilka prostych ćwiczeń, które pomogły dzieciom wyciszyć się po szalonej zabawie. W końcu był już wieczór…

14 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Biblioterapii. Pani Ania wraz z Doktorem od emocji reprezentowali Wydawnictwo Mamania, które specjalizuje się w książkach „które leczą”. Zarówno seria „Kolorowy potwór” jak i inne tego wydawnictwa czekają na Was w Wypożyczalni dla Dzieci.

Dziękujemy Prowadzącej oraz wszystkim uczestnikom i rodzicom za wielkie zaangażowanie! Czy jesteście zainteresowani tego typu spotkaniami? My mamy ochotę na więcej!

Do zobaczenia!