Filia nr 4 przy ul. Żeromskiego 235 Miejska Biblioteka Publiczna w Otwocku zaprasza na wystawę obrazów autorstwa Anny Miarczyńskiej. Wystawa prac powstała przy współpracy pana Jana Nizio. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej placówki i obejrzenia prac autorki.
Anna Miarczyńska ur. 1961 w Warszawie. Studiowała na warszawskiej ASP na Wydziale Konserwacji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej (dyplom w 1986r.)
Na przestrzeni lat podejmowała się różnorodnych działań w dziedzinie plastyki. Rozpoczynała od konserwacji malarstwa, projektowania biżuterii. Podejmowała się też aranżacji wystaw i wnętrz. Współpracowała z kilkoma agencjami reklamowymi jako rysownik.
Wydała cztery własne książki z ilustracjami do kolorowania dla dorosłych i dzieci: „Wieść Niesie po Lesie – Słowiańskie opoWieści” , „Tales from the Stars”, „Spirala Życia”, „Wyprawa do Słonecznej Krainy”. W swojej twórczości stosuje wiele technik – rysunek, akwarela, malarstwo akrylowe, olejne. Najczęściej tworzy symboliczne kompozycje o tematyce z pogranicza bajki czy fantastyki, pejzaże w których zaciera się granica miedzy realizmem i magią. Ważnym motywem wielu obrazów są Kobiety-Anioły, Duchy Natury, alegorie Pór Roku, Żywiołów Ziemi, Kobieta-Gaja. Nie unika też obrazów z pogranicza abstrakcji (w tym Mandale). W ostatnich latach pochłaniało ją głównie malarstwo na ścianach (realizacje w Polsce, Norwegii, Holandii). Najbardziej lubi tworzyć dla dzieci. Od kilku lat maluje wnętrza w Domu Dziecka nr 16 w Warszawie.
