“CYBERPRZEMOC W INTERNECIE” – SPOTKANIE Z SOCJOLOG P. ANNĄ SUGIER-SZEREGĄ

6 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu, z tej okazji w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Andriollego 45 odbyły się warsztaty dla kl. VIII a ze Szkoły Podstawowej nr 12, które przeprowadziła socjolog pani dr Anna Sugier-Szerega z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Spotkanie pod hasłem “Cyberprzemoc w Internecie” dotyczyło bezpieczeństwa w sieci. Młodzież dowiedziała się jakie są formy i cechy cyberprzemocy, jakie są sposoby reagowania i zapobieganie. Celem warsztatów było m,in. uświadomienie uczniom, że cyberprzemoc jest przestępstwem i zalecenie ostrożności w korzystaniu z Internetu zwłaszcza z portali społecznościowych, żeby nie stać się ofiarą cyberprzemocy.

Pani socjolog mówiła też o uzależnieniu od smartfonów, które często jest przyczyną różnych problemów młodych użytkowników np. depresji, agresji – zachęcała uczniów aby zrobili sobie detoks od smartfona np. jeden dzień w tygodniu, albo żeby wprowadzili pewne zasady.

Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała wykładu, wzięła udział w dyskusji. Uczestnicy warsztatów otrzymali wykaz telefonów zaufania, żeby w razie potrzeby mogli uzyskać odpowiednią pomoc.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania.