Narodowe Czytanie za nami

Dziesiąta odsłona Narodowego Czytania już za nami.

Jubileuszową lekturą był utwór Gabrieli Zapolskiej “Moralność Pani Dulskiej”. Dla lepszego oddania klimatu lektury postaraliśmy się o stroje z epoki. Po przybliżeniu jakże ciekawej sylwetki i twórczości autorki, przenieśliśmy się do saloniku Państwa Dulskich. Żurnalistka tygodnika “Bluszcz” (w tej roli nieoceniona Jolanta Wakulińska) postanowiła przeprowadzić wywiad o codzienności poważanej w mieście rodziny. Pani Dulska (Katarzyna Imioła) z chęcią opowiadała o trudach utrzymania kamienicy i wychowania dzieci. Nie wszystkie nieprzyjemne sprawy udało się, jak zwykle zamknąć w czterech ścianach i ukryć, zamiatając pod dywan. Zbyszko (Krystian Kiełtyka) obnażył nieco podwójną moralność rodziny. Hesia (Lena Michalczyk) starała się zatrzeć to nieprzyjemne wrażenie pięknie zagranym utworem muzycznym. Wywiad obnażył prawdziwe oblicze mieszczańskiej rodziny.Nawet małomówny Pan Lucjan (Aleksander Kąkol) nie uratował honoru rodziny, kwitując wszystko krótkim stwierdzeniem “A niech Was wszystkich diabli”. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia.

W szczególności polonistkom Jolancie Wakulińskiej, Ewie Bednarskiej-Piętce i młodzieży z Liceum Ogólnokształcące Nr III im. Juliusza Słowackiego w Otwocku.

Dziękujemy także Pani Agnieszce Michalczyk dyrektor Prywatna Szkoła Muzyczna nr 1 w Otwocku oraz Panu Tomaszowi Winnieckiemu dyrektorowi Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku za użyczenie dekoracji.

Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy za rok.