Uroczyste otwarcie czytelni plenerowej w Otwocku

W piątek, 29 listopada odbyło się otwarcie nowej czytelni plenerowej, działającej na terenie Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Otwocku. Przy ulicy Żeromskiego 16 powstało miejsce do lektury i wypoczynku na świeżym powietrzu. Projekt był realizowany w ramach konkursu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

W ramach budowy czytelni plenerowej powstały fundamenty pod elementy małej architektury, wysiano trawniki i ułożono ścieżki. Pojawiły się także meble oraz stojaki na książki i gazety. Między alejkami spacerowymi umieszczono ławki, stoliki, miejsca do leżenia i siedzenia.

Nowa zielona przestrzeń przy ulicy Żeromskiego 16 stanie się ważnym lokalnym ośrodkiem życia społecznego. Z czytelni będą mogli korzystać zarówno okoliczni mieszkańcy, jak i uczniowie, którzy regularnie biorą udział w dodatkowych zajęciach organizowanych przez bibliotekę.

Chcemy promować czytelnictwo w nowym wymiarze – poza biblioteką – i udostępnić mieszkańcom miejsce do integracji, aktywności społecznych i kulturalnych. Ten projekt nie kończy się w momencie otwarcia czytelni. To początek mnóstwa ciekawych działań i przestrzeń do wymiany doświadczeń międzypokoleniowych – przekonuje dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Otwocku Anna Kwaśniewska.

MBP w Otwocku planuje wykorzystać nowe miejsce do promocji czytelnictwa w ramach warsztatów tematycznych, odczytów czy wieczorków poetyckich. Czytelnia będzie bezpłatna i ogólnodostępna, a każdy mieszkaniec może zgłosić do biblioteki swój pomysł na wykorzystanie i rozwój projektu w kolejnych miesiącach. Pierwsze wydarzenia już się odbyły. Nowe miejsce było gospodarzem m.in. spotkania andrzejkowego z udziałem seniorów z Uniwersytetu III Wieku w Otwocku, którzy wprowadzili dzieci w tematykę obrzędów i wróżb związanych z tym świętem.

Partnerami projektu są Urząd Miasta w Otwocku, Szpital MSWiA w Otwocku, Uniwersytet III Wieku oraz tygodnik „Linia Otwocka”.

Konkurs „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych – krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i  kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu, w gminach na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa. Na terenie gminy Otwock PSE realizują projekt inwestycyjny budowy linii 400 kV relacji Kozienice-Miłosna. Dzięki tej inwestycji zwiększy się niezawodność dostaw energii w północno-wschodniej i centralnej Polsce oraz możliwe będzie niezawodne wyprowadzenie mocy z Elektrowni Kozienice.

Więcej informacji o działalności organizatora konkursu dostępnych jest na stronie raport.pse.pl

Przyłącz się do konwersacji

1. Pingback: keto flatbread
  2. Greetings, I do think your site could be having web browser
    compatibility issues. When I take a look at your website in Safari, it looks fine however, if
    opening in IE, it has some overlapping issues.

I just wanted to give you a quick heads up! Besides that, excellent
    blog!

3. hello!,I love your writing very a lot! proportion we keep in touch more
    about your post on AOL? I require an expert in this space to resolve my problem.
    May be that’s you! Having a look forward to see you.

4. My developer is trying to persuade me to move to
    .net from PHP. I have always disliked the idea
    because of the expenses. But he’s tryiong none the less.
    I’ve been using Movable-type on various websites for about a year
    and am concerned about switching to another platform. I have heard very good things about blogengine.net.

Is there a way I can import all my wordpress posts into it?
    Any help would be greatly appreciated!

5. I have been exploring for a little for any high-quality
    articles or weblog posts in this kind of space . Exploring in Yahoo I
    ultimately stumbled upon this website. Studying this info So i am glad to express that I’ve
    an incredibly just right uncanny feeling I discovered just what I needed.

I most definitely will make sure to don?t put
    out of your mind this web site and provides it a glance on a relentless basis.

6. I have been browsing online more than three hours today, yet I never found any
    interesting article like yours. It’s pretty worth enough for me.
    Personally, if all website owners and bloggers made good
    content as you did, the web will be much more useful than ever before.

7. With havin so much content and articles do you ever run into any problems of plagorism
    or copyright infringement? My blog has a lot of unique content I’ve either created myself or outsourced
    but it looks like a lot of it is popping it up all over the internet without my permission. Do you
    know any solutions to help stop content from being
    ripped off? I’d genuinely appreciate it.

8. Hey there just wanted to give you a quick heads up and let you know a few of the images aren’t loading correctly.
    I’m not sure why but I think its a linking issue. I’ve tried it in two different internet
    browsers and both show the same outcome.

9. My partner and I stumbled over here coming from a different
    web page and thought I may as well check things out.
    I like what I see so now i am following you.

Look forward to looking at your web page again.

10. I’m impressed, I must say. Rarely do I come across
    a blog that’s both educative and engaging, and
    let me tell you, you have hit the nail on the head. The issue is something too few people are speaking intelligently about.
    I’m very happy that I came across this in my search for something
    regarding this.

11. Сімейні консультації. Психолог Онлайн
    консультация. Консультация психолога в Киеве Консультация психолога в Киеве Індивідуальні консультації.
    Консультация психолога онлайн.
    Психолог,Психолог онлайн.