KRZYŻÓWKA – NA URODZINACH KUBUSIA PUCHATKA

KRZYŻÓWKA – NA URODZINACH KUBUSIA PUCHATKA

Kochani najmłodsi Czytelnicy!

Dziś 18 stycznia – Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka – jest to coroczne święto obchodzone na pamiątkę urodzin autora książek dla dzieci “Kubuś Puchatek” oraz “Chatka Puchatka” – Alana Alexandra Milne (ur. 18 stycznia 1882). Pierwsza książka o Kubusiu ukazała się w 1926 roku. Brytyjski autor napisał ją dla swojego synka Christophera. Jedna z zabawek dziecka, pluszowy miś Winnie, stała się inspiracją do stworzenia głównego bohatera – Kubusia. Druga książka o misiu-łakomczuchu, ukazała się w 1928 roku. Warto wiedzieć, że imię “Kubuś” zostało nadane przez polską tłumaczkę, Irenę Tuwim, siostrę poety Juliana Tuwima.

Święto najsłynniejszego misia na świecie, jest idealną okazją do przypomnienia sobie opowiadań i filmów o przygodach Krzysia i jego przyjaciół.

Z tej okazji Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Andriollego 45 zaprasza rodziców z dziećmi do wypożyczania książek nawiązujących do przygód bohaterów Stumilowego Lasu (dostępnych również w filiach MBP) oraz filmów W. Disneya na płytach DVD.

Zapraszamy również dzieci do lat 10 do udziału w konkursie na rozwiązanie krzyżówki z hasłem pt. „Na urodzinach Kubusia Puchatka”. Szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie w regulaminie.

Krzyżówka, regulamin oraz formularz zgłoszenia dostępne poniżej oraz w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, ul. Andriollego 45 i we wszystkich filiach Biblioteki.

Serdecznie zapraszamy.