Pani Justyna Bednarek w naszej Bibliotece

We wtorek 12 grudnia Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Andriollego 45 gościła p. Justynę Bednarek, autorkę niezwykle popularnych wśród dzieci i rodziców książek, szczególnie entuzjastycznie przyjętej serii o przygodach dziesięciu skarpetek. Uczestnikami spotkania autorskiego połączonego z warsztatami były dzieci z kl. III ze Szkoły Podstawowej Nr 12.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek z życia autorki. Pani Justyna, romanistka z wykształcenia, pracująca jako dziennikarka, od dziecka marzyła aby zostać pisarką. Opowiedziała o tym, co sprawiło, że zaczęła pisać, jak rodzą się pomysły na książki. Podkreślała, że inspiracje czerpie z otoczenia i stara się, aby każda opowieść zawierała ziarenko prawdy. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, wydane w 2015 roku przez Poradnię K, zilustrowane przez Daniela de Latour, zdobyły kilka nominacji i nagród. Od tego czasu autorka wydała 77 książek.

Spotkanie przebiegało w radosnej, miłej atmosferze, dzieci były bardzo aktywne i zadawały mnóstwo pytań. Autorka zaprezentowała także swoich skarpetkowych bohaterów wykonanych z włóczki, dzieci odgadywały jaka to postać z książki. Wysłuchały też fragmentów opowiadania „Babcocha” o niezwykłej czarownicy. Wiele entuzjazmu wzbudziły warsztaty plastyczne. Uczniowie z dużym zaangażowaniem tworzyli piękne pacynki ze skarpetek, niektórzy wymyślili własne skarpetkowe historie. Na koniec autorka złożyła autografy w naszych bibliotecznych egzemplarzach „skarpetek” i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

Wszystkim uczestnikom skarpetkowych warsztatów serdecznie dziękujemy.