Relacja z Parkowego Pikniku Rodzinnego

W sobotę, 12 czerwca Miejska Biblioteka Publiczna uczestniczyła w Parkowym Pikniku Rodzinnym. Tym razem naszej ofercie patronowały pszczoły. Dzieci z wielką ochotą i zaangażowaniem rysowały pszczółki na „plastrze miodu”, kleiły postać pszczółki z przygotowanych elementów oraz kolorowały rysunki przedstawiające pszczoły. Przedstawiciele banku Pekao S.A. w Otwocku, przy udziale dzieci, montowali domki dla owadów i wypełniali je szyszkami, patykami i specjalnie przygotowanymi kawałkami drewna. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z pszczelarzem, który prezentował plaster miodu z żywymi pszczołami oraz z pasją opowiadał o ich życiu. Można też było spróbować miodu i przymierzyć kapelusz pszczelarza. Tradycyjny kiermasz książek również cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Cała kwota uzyskana ze sprzedaży książek zostanie przeznaczona na zakup nowości wydawniczych. Udane spotkanie niestety przerwała burza. Obiecujemy, że pszczelarz i jego pszczoły na pewno zostaną zaproszeni na spotkanie z dziećmi do jednej z naszych placówek.