Relacja z Pikniku Czytelniczego

11 maja, na terenie zielonym obok Filii nr 3 ul. Żeromskiego 16 Miejska Biblioteka Publiczna w Otwocku, odbył się Piknik Czytelniczy.

Impreza, po raz drugi, została zorganizowana przez Bibliotekę w ramach obchodzonego właśnie XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Hasłem przyświecającym tegorocznej akcji jest: “#Bibliotekamiejscenaczasie“. W to sobotnie popołudnie nasza Biblioteka ożyła. Przyszli rodzice i dzieci, będący stałymi Czytelnikami MBP, jak i osoby, które dołączyły do tego grona, przy świetnej okazji, jaką była wspólna zabawa czytelnicza. Baśniowy zakątek, zapraszał do obejrzenia teatrzyka obrazkowego Kamishibai, który był czytany przez bajecznie ubrane Panie Bibliotekarki 👸

W zakątku plastycznym/malarskim, można było puścić wodze fantazji i stworzyć niepowtarzalne zakładki do książek 🖌🎨

Z kolei zakątek multimedialny, z grami i robotami, przyciągał miłośników nowych technologii ⚙️

To ważne dla nas wydarzenie, wsparli wolontariusze z Fundacji Zaczytani.org. Poprowadzili dla naszych Czytelników interesujące warsztaty z edukacji społecznej i budowania relacji. W tym miejscu chcielibyśmy im za to bardzo serdecznie podziękować.

W budynku Biblioteki rozegrano, cieszącą się zainteresowaniem, grę terenową z nagrodami. Oprócz możliwości wypożyczania, była też okazja do kupienia ciekawych książek na kiermaszu.

Gwoździem programu okazał się występ Pana Iluzjonista Dawid Dabiński🎩🪄 Jego błyskotliwe show porwało widzów, a sztuczki i triki wprawiały w zabawną konsternację zarówno młodszych jak i tych starszych. Mamy nadzieję, że Piknik Czytelniczy na stałe zagości w naszym kalendarzu dorocznych imprez 📚📚🎉 Dzięki temu, drodzy Czytelnicy, że tak tłumnie nas odwiedziliście, udowodniliście, że rzeczywiście biblioteka jest miejscem na czasie 😍 Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Więcej zdjęć na naszym facebook