Relacja ze spotkania autorskiego z p. Agnieszką Jeż w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki

     W miniony wtorek gościem naszej Biblioteki była pani Agnieszka Jeż, autorka m.in. serii „Dom pod Trzema Lipami”, „Zwyczajnych cudów” oraz cyklu kryminalnego o Wierze Jezierskiej. Pani Agnieszka dała się poznać jako przemiła i pełna ciepła osoba. Opowiedziała  o tym, jak poszukuje inspiracji i zbiera materiały do swoich powieści. Niezwykle ważne są dla niej rodzinne korzenie i możliwość ich poznawania. Historie przedstawione w jej książkach często są autentycznymi wydarzeniami, w które autorka zręcznie wplata swoich bohaterów. Jak sama twierdzi, historia jest tak nieprawdopodobna, że literatura nie mogłaby jej wymyślić – musiała zdarzyć się naprawdę. Ciekawostką dla naszych czytelników jest fakt,
że pani Agnieszka zna Otwock i lubi tutaj przyjeżdżać. Nieprzypadkowo akcja książek „Miłość warta wszystkiego” i „Spotkajmy się po wojnie” rozgrywa się właśnie w naszym mieście.

     Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Autorce za wspaniałą rozmowę, a wszystkich, którzy nie mieli okazji w niej uczestniczyć, zachęcamy do przeczytania powieści pani Agnieszki Jeż. Książki można znaleźć w Centrali oraz wszystkich Filiach naszej biblioteki.