Spektakl „Wolna Polska w słowie i pieśni”

Miejska Biblioteka Publiczna w Otwocku zamierza włączyć się do miejskiego programu obchodów Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości poprzez organizację spektaklu artystycznego „Wolna Polska w słowie i pieśni”, przybliżającego publiczności historię drogi do wolności w spuściźnie literackiej i muzycznej. To wyjątkowe widowisko słowno-muzyczno-taneczne w wykonaniu międzypokoleniowej grupy mieszkańców. Spektakl będzie wydarzeniem kulturalnym o charakterze artystyczno-edukacyjnym. Będzie miał na celu wzmocnienie tożsamości narodowej poprzez ukazanie doświadczeń związanych z walką o polskość i niepodległość. Ukaże piękno polskiej literatury, muzyki i tańca. Wrażenie artystyczne wywołane spektaklem ma wzbudzić poczucie dumy i jedności w odbiorcach, a także ugruntować w świadomości ogromne znaczenie walki o wolność i niepodległość. Będzie to okazja do aktywnego udziału społeczności lokalnej w wydarzeniu kulturalnym. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Otwocka. Premiera spektaklu odbędzie się 11 listopada 2021 roku.

Projekt „Wolna Polska w słowie i pieśni” dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.