Spotkanie autorskie z Joanną Siedlecką

W dniu 25 listopada w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się spotkanie autorskie z panią Joanną Siedlecką, eseistką i reportażystką, autorką biografii („Czarny Ptasior”, „Pan od poezji”, „Mahatma Witkac”, „Wypominki”) oraz „Obławy” –  jedynej w swoim rodzaju opowieści o losach pisarzy, którzy ponieśli konsekwencje swojego oporu wobec komunizmu.

Frekwencja na spotkaniu dobitnie pokazała, jak bardzo nasi czytelnicy czekali na tę właśnie autorkę. Pierwsi goście pojawili się już na pół godziny przed rozpoczęciem wydarzenia, a kolejni szybko zapełnili biblioteczną czytelnię po brzegi. Okazało się, że Joanna Siedlecka jest nie tylko utalentowaną pisarką, ale i wspaniałym gawędziarzem. Na początku czytelnicy wysłuchali opowieści o jej drodze zawodowej, początkach pisarstwa, sposobach docierania do najciekawszych informacji oraz wewnętrznych wątpliwościach, jakie wiążą się z wykonywaniem tego zawodu. Kiedy pani Joanna przeszła do opowiadania o bohaterach swoich książek, zebrani goście żywo zareagowali na jej słowa, zadając mnóstwo pytań i dzieląc się własnymi informacjami. Tak oto spotkanie przerodziło się w interesujący i pełen emocji dialog autorki z publicznością. Pani Joanna przyznała zresztą później, że
z przyjemnością dyskutowała z czytelnikami, którzy wykazali się nie tylko znajomością jej książek, ale i szczegółową wiedzą na temat ich bohaterów.

Spotkanie trwało ponad dwie godziny i gdyby nie późna pora, z pewnością trwałoby jeszcze dłużej.
W czytelnikach z pewnością pozostał pewien niedosyt, dlatego też mamy nadzieję, że pani Joanna znajdzie kiedyś czas, aby odwiedzić nas ponownie.