Spotkanie warsztatowe z „Zeróweczką” w Filii Nr 4 MBP w Otwocku

W środę 18 sierpnia w Filii Nr 4 (Wólka Mlądzka) Miejskiej Biblioteki Publicznej w Otwocku odbyło się spotkanie warsztatowe z udziałem dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Otwocku. Spotkanie prowadziła Pani Karolina Lijklema, autorka i ilustratorka książek dla dzieci, między innymi: serii opowieści o Nince: „Mikołaju, czekam!”, „Patrzcie, morze!”, „Dziadku, chodź!” – wydane przez Wydawnictwo Muza. Natomiast nakładem Wydawnictwa Widnokrąg ukazały się książki tej autorki z serii „Co się stało?”: ”Małe wypadki”, „Wielkie plamy”, „Straszny bałagan”.Ponieważ pogoda dopisała spotkanie odbyło się w plenerze. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania pt. „Rysio”, dowiedziały się jakie cechy posiada prawdziwy przyjaciel, wspólnie wykonały rysunek przedstawiający przyjaciela. Następnie wszystkie przedszkolaki wzięły udział w konkursie na najpiękniejszy rysunek przedstawiający swojego najlepszego przyjaciela, za które otrzymały nagrody w postaci chusty wielofunkcyjnej z ilustracjami autorki z książeczki pt. „Narysuj mi swojego przyjaciela”. Nagrody ufundowała Miejska Biblioteka Publiczna w Otwocku. Chętne dzieci zakupiły książeczki Pani Karoliny wraz z dedykacją autorki. Na zakończenie były podziękowania i wspólne zdjęcia na pamiątkę tego niecodziennego spotkania.