Teatrzyk kukiełkowy w Bibliotece

Teatrzyk kukiełkowy w Bibliotece

W poniedziałek 27 marca obchodziliśmy Dzień Teatru. Z tej okazji do naszej Biblioteki zawitał teatrzyk kukiełkowy. Odbyły się dwa przedstawienia: „Wiślany połów” o tematyce regionalnej i „Mały Fryderyk” o Fryderyku Chopinie. Twórcą teatrzyku i autorem przedstawień jest p. Tomasz Mroczkowski z Karczewa. Publiczność to dzieci z kl. „0” z Przedszkole nr.16 Grymuś Otwock Karczewska 27a wraz z paniami.

Dzieci czuły się jak w prawdziwym teatrze, były to przedstawienia słowno-muzyczne z narratorem. W pierwszej bajce wystąpili: Jaś, dziadek, kormoran, sum i jesiotr, natomiast w drugiej: Fryderyk i jego tata oraz kotka Punia i pies Figiel. Teatrzyk bardzo się spodobał, czego wyrazem była radość na twarzach dzieci i spontaniczne brawa po zakończeniu każdego przedstawienia. Dzieci mogły też bliżej przyjrzeć się kukiełkom i pobawić się nimi. Spotkanie przebiegało w miłej, radosnej atmosferze.

Na zakończenie każde dziecko otrzymało list do rodziców z zaproszeniem do biblioteki w celu zapisania dziecka i udziału w projekcie Mała książka – wielki człowiek oraz kolorową zakładkę do książek. Część zerówkowiczów należy już do naszej Biblioteki, inni obiecali, że zostaną jej czytelnikami.

Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy.

Więcej zdjęć na https://www.facebook.com/bibliotekaotwock