V edycja projektu “Mała książka – wielki człowiek”

Już po raz piąty nasza Biblioteka przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii „Mała książka-wielki człowiek”.

Zapraszamy rodziców wraz z  dziećmi (roczniki 2016-2019) do odwiedzania naszych placówek.

Z myślą o najmłodszych czytelnikach przygotowana została nowa Wyprawka Czytelnicza. Znajduje się w niej książka napisana i zilustrowana specjalnie dla projektu przez wybitnych twórców, uwielbianych przez dzieci. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Nowością w tegorocznej kampanii są Wyprawki w wersji ukraińsko-polskiej. Mamy ogromną nadzieję, że pomogą dzieciom z Ukrainy zaprzyjaźnić się z polskimi bibliotekami i literaturą. Wspólne czytanie to przecież nie tylko wspaniała zabawa i rozwój w wielu obszarach, ale też budowanie poczucia bezpieczeństwa i przynależności do wspólnoty – rodzinnej i lokalnej.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi Bibliotekę, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.