Otwarcie nowej siedziby Filii nr 4

Nowa siedziba Filii nr 4 Miejska Biblioteka Publiczna w Otwocku oficjalnie otwarta.

8 maja 2023 r. w Święto Bibliotekarzy i Bibliotek otrzymaliśmy najpiękniejszy prezent, jaki można sobie wymarzyć. Nową przestrzeń do działalności bibliotecznej dla społeczności Wólki Mlądzkiej.

W uroczystym otwarciu uczestniczyli Prezydenci Otwock, miasto z dobrym klimatem Otwocka, Radni Miasta Otwocka, Reprezentanci Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy, Dyrektorzy Bibliotek Miejskich i Gminnych z powiatu otwockiego, Przedstawiciele Zarządu OSP Otwock-Wólka Mlądzka, Dyrekcja Szkoła Podstawowa nr 8 im. Gen. Juliana Filipowicza w Otwocku i dzieci z Klubu Młodego Czytelnika oraz załoga MBP w Otwocku.

Filia znajduje się w Szkoła Podstawowa nr 8 im. Gen. Juliana Filipowicza w Otwocku i już od progu zachwyca aranżacją w stylu „Alicji w krainie czarów”. Motyw „Alicji” Jest nieprzypadkowy. Treść książki obfitująca w motta, złote myśli, wzbudzająca cały szereg emocji jest analogią do bogactwa księgozbioru bibliotecznego. Ponadczasowość i uniwersalność nawiązuje do oferty bibliotecznej dedykowanej zarówno dzieciom, jak i dorosłym. W bibliotece, jak w krainie czarów, czytelnik przenosi się w niezwykły świat słowa pisanego, wyobraźni, kreatywności.

Biblioteka to także miejsce aktywności, edukacji i integracji.

W Filii nr 4 nie zabraknie przestrzeni do tego typu działań. Mamy głębokie przekonanie, graniczące z pewnością, że już w krótce Budynek Szkoły Podstawowej nr 8 wraz z Filią nr 4 MBP w Otwocku stanie się lokalnym centrum życia kulturalnego dla społeczności Wólki Mlądzkiej.

Więcej zdjęć na https://www.facebook.com/bibliotekaotwock