Relacja ze spotkania autorskiego

Kto zna naszą Czytelnię dla Dorosłych ten wie, że to miejsce otwarte i przytulne jednocześnie. Wczoraj mieliśmy okazję ugościć w nim jedną z najbardziej popularnych autorek wśród naszych Czytelników – panią Krystyna Mirek – strona autorska.

Było to spotkanie szczególne. W dość kameralnej atmosferze szybko okazało się, że więź z czytelnikiem to nie jest żaden mit. Już w pierwszych słowach autorka podkreśliła, że największą inspiracją jest dla niej spotkanie z człowiekiem, a historię czyjegoś życia umie wręcz wyczytać z jego twarzy. I w takiej właśnie atmosferze – bardzo bezpośredniej i niepozbawionej humoru – zawiązała się swego rodzaju wspólnota, w której śmialiśmy się do rozpuku, a niektórym nawet zdarzyło się uronić łzę 🙂. Rozmawialiśmy o życiu, emocjach, miłości i oczekiwaniach, jakie stawiamy światu, a on stawia nam.

Miejska Biblioteka Publiczna w Otwocku wzbogaciła się o poradnik, w którym autorka za rękę prowadzi czytelnika przez podstawy psychologii pokazując, że w codzienności mamy ogromny wpływ na to, co nas spotyka.

Pani Mirek podzieliła się z nami tajemnicą swojej autorskiej płodności przyznając, że pisanie jest pracą trudną, czasem nudną, jak każda miłość (!) wymagającą, ale wdzięczną – również dzięki takim spotkaniom. Autorka opowiedziała o swoich pierwszych krokach w świecie twórczości literackiej, decyzji o zmianie pracy i stylu życia, czy zainteresowaniu psychologią. Poznaliśmy także kulisy powstawania niektórych książek, w tym wyjątkowej powieści kryminalnej.

Trudno było zakończyć to spotkanie. Chciałoby się więcej.

Pojawiła się myśl o współpracy w formie warsztatów, jakie autorka prowadzi dla kobiet. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do strony internetowej Pani Mirek.

Dziękujemy Autorce oraz wszystkim Uczestnikom spotkania. To był wspaniały czas.

Spotkanie autorskie odbyło się w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki i zostało dofinansowane ze środków Instytut Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.